Jdi na obsah Jdi na menu
 

HC - Náměšť

Starší žáci

 

SK Horní Cerekev - FC Náměšť nad Oslavou-Vícenice   4:2 (3:1)

Branky: T.Matějka 2, Duba, D.Brada - Anna, Severa

SK HC: Braun – M.Matějka, T.Matějka, M.Šimák, Duba, Makovička, D.Brada, Filsoch, Juhász, A.Šimák, Zelenka, na střídání: Andrle, M.Brada, Jirák

Poslední zápas sezóny měl rozluštit nejen vítěze nadstavbového duelu, ale také určit konečné umístění týmu v pořadí účastníků obou skupin I.tříd. Hosté přijeli oslabeni o několik hráčů, nám chyběl čerstvě zraněný špílmachr Chadim a další hráči nastoupili se zdravotními neduhy. Z Náměšti jsme si přivezli 3gólovou ztrátu, a tak byla trenérem od začátku určena jednoznačně ofenzivní taktika.

Úvod jsme měli bleskový. Do 5. minuty jsme hosty po brankách Duby a T.Matějky dokonale vyvedli z míry. Po 20 minutách přidal třetí gól D.Brada a manko bylo rázem smazáno. Další velké šance Duby, T.Matějky a A.Šimáka brankami neskončily. Přišel tedy trest. Těsně před odchodem do šaten prošla vysoká a prudká střela M.Braunovi mezi rukama – 3:1. Nebyl důvod k panice. Obrana v čele s výborným stoperem Zelenkou pracovala solidně, navíc převaha našeho týmu byla po přestávce místy až drtivá. Co ale naši ofenzivně ladění hráči dokázali zahodit, se často nevidí. Dobrých 8-10 jasných situací před brankou v uplynulé sezóně většinou končívalo nekompromisně v síti. Dnes ale – nic! Rozčarování nebralo konce. Hosté nenápadnou střelou ze střední vzdálenosti znovu překonali M.Brauna a korunovali tak svoji úspěšnost: 2 ohrožení branky = 2 góly. Naši dál rozebírali přetíženou hostující obranu a T.Matějka umístěnou střelou zavelel k závěrečnému náporu, který narůstal. K rozhodnutí bylo blízko blizoučko, ale stav se již nezměnil. Kluci každopádně zaslouží absolutorium. Nejen za nadstavbovou část, po které je jasné, že z 21 účastníků skončíme na skvělém 6. místě. Poděkování a uznání ale patří týmu za celou sezónu, ve které skvěle reprezentovali oddíl v různých koutech Vysočiny! Nabyté zkušenosti bude jádro mužstva moci rozvíjet a fotbalový um zdokonalovat v kategorii dorostu.

 

Mladší žáci

SK Horní Cerekev - FC Náměšť nad Oslavou-Vícenice    10:2 (4:0)

Branky: M.Šimák 3, Filsoch, J.Vaněk 2, K.Vaněk, Kasal, Sadílek – Pejsar 2

SK HC: Bečica – Filsoch, M.Šimák, Kasal, Andrle, M.Brada, Petrák, Sadílek, Šetek, J.Vaněk, K.Vaněk

Mladší žáci nastoupili po vydatné průtrži mračen. To, co ale poté předváděli na hřišti, se dá směle nazvat tajfunem. První čtvrthodinu si vyhradil M.Šimák. První zářez po rohu, druhý z přímého kopu a třetí po samostatné akci. Do přestávky se ještě individuálně prosadil kapitán Filsoch a přestávka byla veselá. K.Vaněk hned po změně stran angličanem o tyč zvýšil. Teprve potom se prosadil samostatným průnikem Pejsar. Proti zvratu v zápase byl J.Vaněk a dvěma góly (povedený lob, šikovné uvolnění) vytáhl skóre na 7:1. Hostující Pejsar byl jediný, od koho hrozilo nebezpečí, utekl všem a podruhé snížil. Záhy ale Filsoch s Kasalem svými gólovými zářezy umožnili, aby J.Sadílek mohl hostům od řeky Oslavy načepovat hornocerekvickou desítku a kluci tak symbolicky přispěli k probíhajícím městským oslavám. Také mladší zaslouží za celou uplynulou sezónu velikou pochvalu. Ve skupině skončili uprostřed tabulky a v nadstavbě si poradili s bronzovým týmem skupiny A. Velká část týmu navíc často vypomáhala svým starším kolegům. Tato zkušenost se jim bude určitě náramně hodit v příští sezóně starších, když převezmou jejich role.