Jdi na obsah Jdi na menu
 

STARŠÍ PŘÍPRAVKA - OP

Aktuální tabulku a výsledky OP najdete zde

ROZPIS - JARO 2009

Kolo

U t k á n í

Datum

Začátek

Odjezd

Skóre

příprava

H.Cerekev - Rantířov

St 8.4.09

17.00

-

1:2

příprava

H.Cerekev - Batelov

Ne 12.4.09

13.15

-

10:0

5.

Počátky - H.Cerekev 

So 18.4.09

10.00

9.00

0:15

8.

H.Cerekev - Obrataň

So 25.4.09

13.45

-

5:1

9.

Pelhřimov B - H.Cerekev

So 2.5.09

10.00

9.00

2:2

10.

H.Cerekev - Speřice

Ne 10.5.09

10.00

-

2:2

11.

Jiřice - H.Cerekev

Ne 17.5.09

10.00

8.30

4:3

12.

H.Cerekev - Počátky

St 20.5.09

16.30

-

5:1

13.

H.Cerekev - N.Rychnov

So 30.5.09

10.00

-

1:1

7.+14.

Budíkov - H.Cerekev (hřiště Čejov)

St 3.6.09

16.30

15.00

:


------

13. kolo – 30.5.09

SK HC – Nový Rychnov 1:1 (1:0) Branka: Vaněk

SK HC: Filsoch - M.Šimák, Sadílek, Andrle, Jirák, Koníř, Vaněk, Bečica, Plachý, Nikodým. Rozhodčí: Rys 

V důležitém zápase, který by nám v případě vítězství uchoval naději na první místo v tabulce, jsme opět v koncovce nepřesvědčili. Vedli jsme brankou Vaňka, ale pojistku jsme ani přes územní převahu nepřidali. K naší smůle 5 minut před koncem D.Jirák odkopával v nouzi balón od branky, ten se ale od nohy protihráče odrazil tak nešťastně, až proklouzl Filsochovi pod rukama k tyči. I přes další naše šance jsme vítězství na svou stranu nestrhli.

Závěrečný dvojzápas nás čeká ve středu v Čejově proti Budíkovu. V případě úspěchu máme reálnou šanci na zisk druhého místa v letošní soutěži.

------

12. kolo – 20.5.09

SK HC - Počátky 5:1 (3:0) Branky: M.Šimák 3, Vaněk, Bečica

SK HC: Filsoch - M.Šimák, Sadílek, Andrle, Jirák, Koníř, Vaněk, Bečica, Plachý, Potůček. Rozhodčí: Klubal 

Po porážce v Jiřicích nastoupili naši nejmladší v předehrávce proti Počátkám, aby si napravili reputaci. Museli se obejít bez tria Petrák, Holubec, Nikodým, ale i přesto přesvědčivě zvítězili. Náš tým podal pouze průměrný výkon. Obranná řada ve čtveřici Anderle-Sadílek-Šimák-Jirák si počínala v odebírání míče i ve hře dopředu výborně, ovšem útočníci si dnes naopak počínali zbrkle v koncovce i soubojích jeden na jednoho. Nicméně 3 body jsme bez problémů získali a jsme stále ve hře o nejvyšší příčky tabulky.  

------

11. kolo - 17.5.09

Jiřice - SK HC  4:3 Branky: ......

SK HC: ...... 

......

 

------

10. kolo - 10.5.09

SK HC - Speřice 2:2 (0:0) Branky: Anderle, Vaněk

SK HC: Filsoch - M.Šimák, Petrák, Sadílek, Andrle, Jirák, Koníř, Vaněk, Bečica, Plachý. Rozhodčí: Rys 

Přímým soubojem o první místo byl zápas, ve kterém naši fotbalisté přivítali tradičního rivala ze Speřic. Utkání bylo oboustranně bojovné a kvalitní. Vzhledem k absenci Nikodýma a Holubce nám bohužel chyběl důraz v zakončení. Do půle branka nepadla, střelci se činili až ve druhém dějství. Inkasovali jsme po parádní střele hostujícího kapitána do levého růžku Filsochovy svatyně. Brzy se však dostal z pravé strany k míči dobře hrající Andrle a překvapivou střelou po soupeřově teči vyrovnal. Hosté ale byli ve druhé půli nebezpečnější a zaslouženě se znovu ujali vedení. Poté jsme přečkali několik ošemetných situací včetně třikrát nastřelené konstrukce branky. Utkání se schylovalo k závěru, když si na odražený míč naběhl Petrák a jeho prudkou střelu tečoval do protisměru brankáře Vaněk. S notnou dávkou štěstí jsme tak vybojovali cennou remízu, která je pro hosty určitě ztrátou. Uchovali jsme si tak stále naději na celkové prvenství v tabulce. Oproti soupeři totiž máme k dobru opakovaný zápas s Budíkovem. Zajímavá fotogalerie z webu soupeře ZDE 

 

------

9. kolo - 2.5.09

Pelhřimov B - SK HC  2:2 Branky: M.Šimák 2

SK HC: Filsoch - M.Šimák, Jirák, Petrák, Sadílek, Nikodým, Vaněk, Andrle, Potůček, Plachý. Rozhodčí Klein 

Utkání se nám herně moc nepovedlo, byli jsme většinu zápasu po tlakem soupeře. Nicméně vedli jsme už 2:0 po úspěšných přímých kopech M.Šimáka. Vítězství jsme však neudrželi a dvakrát inkasovali. Získaný bod má přesto velkou váhu.  

------

 

8. kolo - 25.4.09

SK HC - Obrataň 5:1 (2:0) Branky: Vaněk 2, Sadílek, Petrák, vlastní - Fišer

SK HC: Filsoch - M.Šimák, Petrák, Sadílek, Nikodým, Koníř, Vaněk, Potůček, Plachý. Rozhodčí: Ryšánek 

V prvním odvetném utkání jsme se střetli s posledním celkem tabulky - Obrataní. Bohužel jsme nenastoupili kompletní a na útočné síle to bylo znát. Trvalo 15 minut než se poprvé trefil J.Vaněk a nastartoval tým k vítězství. Ve zbytku utkání jsme měli výraznou převahu, ale před brankou jsme si nepočínali dostatečně důrazně. V závěru zápasu nás o čisté konto připravil šikovný Fišer.

------

5. kolo - 18.4.09 - opakovaný zápas

Počátky - SK HC 0:15 Branky: Bečica, Petrák, Nikodým 4, Holubec, Vaněk, Filsoch

SK HC: Filsoch - M.Šimák, Jirák, Petrák, Sadílek, Nikodým, Holubec, Bečica, Vaněk, Potůček, Plachý. Rozhodčí Čamra 

Jarní část sezóny zahájili naši nejmladší v Počátkách, kde nastoupili k opakovanému utkání z podzimu. Tehdy v dresu Počátek proti nám nastoupili min. 3 hráči starší věkové kategorie. Vše bylo popsáno do Zápisu o utkání. Namísto kontumace a trestu však bylo nařízeno opakované utkání… K němu už počátečtí nastoupili konečně se starší přípravkou. Rozdíl v poli tak byl patrný. Naši potrestali soupeře za podzimní podvod i s úroky. Nastříleli spoustu branek a dostatečně si zahráli všichni adepti našeho dresu. Vítězstvím jsme se dostali na průběžnou první příčku tabulky.


------

7. kolo - 18.10.08

SK HC - Rovnost Budíkov 1:4 (0:3) výsledek neschválen!!! Branka: Sadílek

SK HC: Filsoch - M.Šimák, Sadílek, Slavičínský, Bečica, Potůček, Jirák

Zejména vinou nemocí jsme domácí utkání odehráli v sedmi hráčích. Převaha hostů byla na hřišti znát, přestože jsme se i my dostávali před soupeřovu branku.

Jak je v této soutěži už železným pravidlem, také tomuto soupeři byl zjištěn neoprávněný start staršího hráče na cizí registrační průkaz. Podvod je znovu popsán v Zápisu o utkání a budeme pečlivě sledovat, jaký postoj k této věci zaujme řídící orgán soutěže. 

Pozn. O kontumaci STK nerozhodla, výsledek prozatím není schválen.  

------

6. kolo - 12.10.08

Start N.Rychnov - SK HC 0:1 (0:0) Branka: Holubec

SK HC: Filsoch - M.Šimák, Petrák, Sadílek, Nikodým, Holubec, Bečica, Vaněk, Potůček, Plachý

Na hřišti v Novém Rychnově se hrál na začátku vyrovnaný fotbal. V průběhu první půle jsme ale přebrali otěže zápasu a přesnějšími přihrávkami si vytvářeli slibné šance. Podobný průběh měla i druhá půle. Rozhodující gól zajistil pohotovou střelou po domácí chybě Kuba Holubec.

Stejně jako utkání v Počátkách bude mít i dnešní zápas dohru na fotbalovém svazu. Za domácí, jak je ostatně v N.Rychnově zvykem, nastoupil hráč ve věku mladších žáků na cizí registrační průkaz. Dá se tedy očekávat kontumace výsledku 0:3 v náš prospěch.

Pozn.: Sportovně technická komise okresního fotbalového svazu o kontumaci nerozhodla a schválila výsledek utkání 0:1, čímž dala jasně najevo, že se řešení problémů v mládežnických soutěžích na okrese vyhýbá. Problémem tudíž není to, že naši soupeři podvádějí, ale to, že je za to nikdo netrestá.

------

5. kolo - 1.10.08

Spartak Počátky - SK HC 6:1 (1:1) výsledek neschválen!!! 

Předehrávané 5. kolo jenom potvrdilo přetrvávající neutěšený stav v dodržování základních fotbalových pravidel v mládežnických soutěžích na okrese. Domácí proti naší přípravce nasadili do základní sestavy minimálně 3 věkově starší hráče, zatímco jejich hráči patřící do kategorie přípravky proseděli utkání na lavičce... Podvod byl popsán do Zápisu o utkání, který však domácí oddíl „chytře“ neodeslal na fotbalový svaz do Pelhřimova. Tím se vyhnul kontumaci, pokutě a trestu pro funkcionáře a hráče. STK nařídila opakování zápasu v sobotu 25. 10. 2008 v 10.00 hodin, kam bude delegován rozhodčí. Počátečtí tak vyvázli zcela bez trestu, paradoxně tak byl potrestán pouze náš oddíl, neboť bude podruhé hradit cestu do Počátek (naštěstí není třeba jezdit např. do Lukavce...). Podstatné ale je, že to nemusí vadit našim klukům z přípravky, neboť si zahrají o zápas víc – doufejme, že již proti stejně starým vrstevníkům.

Pozn. O kontumaci STK nerozhodla, výsledek prozatím není schválen. Ruší se opakování zápasu dne 25.10.2008.

------

4. kolo - 28.9.08

SK HC - SK Jiřice 2:1 (1:0) Branky: Bečica, Nikodým

SK HC: Filsoch - M.Šimák, Petrák, Sadílek, Nikodým, Slavičínský, Holubec, Bečica, Vaněk, Potůček, Plachý

V domácím utkání s Jiřicemi chtěli naši hráči navázat na dobré výkony z úvodu sezóny a potvrdit pozici dosud neporaženého týmu. Přerostlého soupeře se kluci nezalekli a od začátku zaměstnávali hostující obranu. Jen Vaněk měl v první půli na kopačkách hattrick, ale s koncovkou si tentokrát netykal. Do kabin se tak šlo za nejtěsnějšího vedení, které přesnou dorážkou zajistil Bečica. Po změně stran jsme drželi hosty mimo dostřel branky a tak si obrana občas dovolila výlet na soupeřovu polovinu. To se ale nevyplatilo a rychlý brejk znamenal vyrovnání. Tři body však přece jen zůstaly doma. Dvě minuty před koncem vystřelil Nikodým a jeho skákavý pokus skončil překvapivě v síti jinak dobře chytajícího brankáře Jiřic. Bodovou sbírku jsme tak zaokrouhlili na deset. Ve středu nás čeká předehrávka v Počátkách.  

------

3. kolo - 22.9.08

Dálnice Speřice - SK HC 2:2 (0:1) Branky: Vaněk 2

SK HC: Filsoch - M.Šimák, Jirák, Petrák, Bečica, Vaněk, Potůček, Plachý

Na horkou půdu do Speřic jel náš tým v silně okleštěné sestavě (chyběli Sadílek, Holubec, Nikodým, Slavičínský). Pro čtveřici hráčů to byl první celý odehraný zápas v kariéře! Průběh zápasu tomu také odpovídal. Domácí měli stálou převahu, ale v naší brance stál Štěpán Filsoch, který odchytal svůj zatím životní zápas. Během utkání pochytal desítky domácích pokusů. První půli jsme dokonce vyhráli, když se přesně trefil Vaněk. Stejný hráč ve druhé půli zařídil vyrovnání. S ohledem na sestavu má remíza cenu vítězství.

Fotogalerie ze zápasu: http://sperice.rajce.idnes.cz/Horni_Cerekev/#album

------

2. kolo - 14.9.08

SK HC - Pelhřimov B 3:0 (2:0) Branky: Sadílek 2, Holubec

SK HC: Filsoch – M.Šimák, Jirák, Petrák, Bečica, Slavičínský, Sadílek, Holubec, Nikodým, Potůček, Plachý

Proti pravděpodobně favoritovi celé soutěže sehráli naši benjamínci výborný zápas. Jak se ukazuje, velmi rychle se kluci vyrovnali s odchodem J.Chadima a H.Nováka do mladších žáků. Celý zápas poctivě bránili a po křídlech neustále ohrožovali hostující branku. Nebýt nepřesných finálních přihrávek, mohlo utkání skončit i vyšším rozdílem. Proti byla dvakrát i branková konstrukce...  

------

1. kolo - 7.9.08

Obrataň - SK HC 1:7 (0:6) Branky: Petrák 3, Jirák 2, Sadílek, Vaněk

SK HC: Filsoch – M.Šimák, Jirák, Petrák, Slavičínský, Bečica, Vaněk, Sadílek, Potůček

První mistrovský zápas zvládli naši nejmladší na výbornou. Na hřišti dominovali a do přestávky stihli vstřelit půltucet branek. V příštím zápase nás prověří béčko Pelhřimova.

------

příprava - 2.9.08

Batelov - SK HC 0:4 (0:1) Branky: Sadílek 2, M.Šimák, Vaněk

S tradičním přípravným soupeřem jsme sehráli dobrý zápas. Postupem času jsme se prosadili i brankově.

------

příprava - 22.8.08

Dušejov - SK HC 1:8 (0:3) Branky: Sadílek 4, Jirák, Petrák, Vaněk, Bečica

SK HC: Filsoch - Novák, Jirák, Petrák, Bečica, Vaněk, Sadílek, Potůček

Stejně jako mladší žáci, cestovala i přípravka k přípravě do Dušejova. Ač nám chybělo hned několik hráčů stabilní sestavy, soupeře jsme postupně výrazně přehráli. Potěšitelný byl zejména výkon střelce 4 gólů J.Sadílka, ale ani ostatní nezůstali pozadu. Generálkou bude úterní utkání s tradičním soupeřem v Batelově.

------

příprava - 19.8.2008

SK Horní Cerekev – Tempo Praha 4:1 (3:0) Branky: Vaněk 2, Jirák, Novák

Sestava: Filsoch – Novák, Jirák, Petrák, Holubec, Bečica, Potůček, Vaněk

Úvodní utkání přípravy sehrála naše přípravka s týmem Tempa Praha, který nastoupil s hráči roč. 2000, tedy mladší přípravkou. Pražané jsou v současné době na soustředění ve Švábově. Zpočátku nebyl věkový rozdíl znát a oba družstva se na trávníku „hledala“. Hosté vypadali techničtěji, naši zas byli úspěšnější v osobních soubojích a důrazu před brankou. Právě po závarech před hostující brankou padly oba úvodní góly, autorem byl Vaněk. Třetí zásah přidal ještě do přestávky povedenou trefou Jirák.

Druhá půle se naopak více povedla hostům. Častěji jsme chybovali v zadních řadách a soupeř pěknou střelou snížil. Poté se ale dostali znovu ke slovu naši hráči a rezultoval z toho čtvrtý gól, který zajistil svým důrazem Novák.

Přípravné utkání splnilo svůj účel a zároveň odkrylo slabiny týmu plynoucí z nerozehranosti, rezervy jsou také ve fyzické připravenosti. Na tom budou mít trenér i hráči ještě čas zapracovat, sezóna začíná první záříjový víkend.

Z webu soupeře: První přípravné utkání na sezonu 2008/2009 jsme sehráli na soustředění. Na výborně připraveném pažitu v Horní Cerekvi jsme se utklali s kombinovaným týmem přípravky, kde nastupovali i hráči starší přípravky. Na začátku utkání se oba týmy rozkoukávaly a malinkou převahu jsme měli my. Až v 8. minutě se poprvé před brankou soupeře podařilo zavařit. To se právě dostal na hřiště Kryštof Tököly a hned trefil tyč domácí branky! I nadále jsme měli převahu a brankové příležitosti. Ve 12. minutě po faulu se k rozehrání přímého volného kopu postavil Vojta Soukup a jeho centr velmi zavařil před brankou domácích, ale bez gólového efektu. V polovině prvního poločasu se ale již začali i osmělovat domácí, jejichž útokům se nám dařilo čelit. Ale jen do 17. minuty, kdy po prvním rohovém kopu a nedorozumění v obraně se prosadili domácí hráči – 1:0. Kluci i nádale hráli svou hru, přičemž gólově se opět bohužel prosadili domácí. Ve 24. minutě Martin v brance hezky vyboxoval první střelu, ale na dorážku již byl krátký – 2:0. Již jsme se dostávali více pod tlak domácích, po dvou obdržených brankách kluci malinko polevili i v koncentraci a již ve 27. minutě se podařilo domácích skórovat potřetí, když si na špatný výkop Mišoviče naběhl domácí útočník a křížnou střelou nedal Martinovi šanci – 3:0. Tímto skórem skončil i první poločas. V poločase se v našem týmu vystřídali brankáři, Martina Mišoviče nahradil Dominik Holub.

Do druhého poločasu nastoupil náš tým v obměněné sestavě, tak aby si všichni dostatečně zahráli. Co se nepovedlo Tökölymu na začátku první půle, tak se mu povedlo napravit v druhé. V 7. minutě se prosadil, když prostřelil brankáře domácích – 3:1. Domácí již tak nehrozili, naši kluci se snažili snížit a zdramatizovat utkání, přes obranu se kluci dostali, ale v koncovce byli docela zbrklí. V polovině druhé půle, po jednom z mála závarů u naší branky, se domácí dočkali i čtvrté branky, když míč do naší sítě domácí doslova dotlačili – 4:1.

Utkání, ač nedopadlo výsledkově až tak dobře, tak po fotbalové stránce se nám dařilo více. Kluci předvedli slušný výkon a zaslouží pochvalu. Již zítra jedeme na přátelák do Jihlavy, kde se utkáme s týmem FC Vysočina Jihlava (roč. 2000).